jméno a příjmení | Jana Hamtáková |
znamení | býk |
koníčky | Rodina, vaření, chatování, příroda, psi, houbaření |
sny a cíle | Chtěla bych být samostatná, najít si práci, která mě bude bavit a zároveň budu mít dostatek sil a času věnovat se dětem. |
blog | cesnekacibulezakladmojikuchyne.blogspot.cz |
Jsem maminka na mateřské dovolené, která našla zálibu ve vaření. Díky skupince Vaříme malým dětem jsem začala jídlo i fotit, ale i poznávat nové druhy potravin, které jsem doposud ani neznala. S velkým nadšením je ráda servíruji rodině, která zprvu mé nadšení a zaujatý postoj k vaření nesdílela. Chci vařit zdravě, ale zároveň chutně. Nedokážu dodržet žádný recept, vždy si to musím udělat po svém. Proto nerada peču, protože tam se moc experimentovat nedá, poměry se musí dodržet a to já neumím. Nikdy dopředu nevím, co mi pod rukama vznikne za zázrak. Vařím z toho, co mám momentálně doma. Nebudu lhát, někdy se ty vzniklé kombinace moc nehodí a jídlo se nepovede. Naštěstí mám doma vděčné strávníky včetně manžela, který to sní, i když mu to zrovna dvakrát nechutná. V podstatě jsem spokojený člověk. Mám velkou rodinu, na kterou se mohu spolehnout a hlavně dvě krásné, zdravé holčičky a skvělého manžela. Co víc si přát, snad jen…Být šťastná až do smrti.
Co si budeme povídat, je to prostě taková roštěná s okurkami.
Jsou dva způsoby, jak na to. Buď můžete nechat maso v celku a péct ho v troubě a nebo ho rozkrájet na plátky. Já zvolila tu druhou variantu, protože je to rychlejší.
Neznám nikoho, kdo by nejedl sekanou, je to taková přijatelná úprava mletého masa, taková ta česká klasika. Ale pokud se podíváme na klasiku, je to hodně o mouce a rohlících. A protože mám ráda odlehčené verze české kuchyně a také mám raději kus masa než moučného masa, udělala jsem si ji po svém.
Pěkně měkké maso, které se na jazyku rozplývá, akorát hustá šťáva, k tomu ještě špenát a knedlíčky jako obláčky. A je na světě sváteční oběd, kterým jistě potěšíte rodinu třeba při nedělním obědě.
Úkol zněl jasně! Špagety s bezmasou omáčkou. Otevřela jsem špajz a říkala jsme si, že bych do omáčky zapracovala nějaké luštěniny, a tak jsem hledala červené fazole, ale ty už nebyly. Řada tedy padla na cizrnu. Pak už to šlo ráz na ráz. Opět oběd, který je hotový do půl hodiny. Spokojenost vládla na všech frontách. Děti měly špagety a já do nich nenásilně dostala velkou porci luštěnin a ještě jsem stihla spoustu jiných úkolů.
Zase jedna taková ta česká klasika, která je u nás velice oblíbená. Zase jsem se ji pokusila dát zdravější a jednodušší formu. Takže pokud ji podle mě zkusíte a bude vám chutnat, budu ráda, když mě odměníte komentářem. No, a pokud vám chutnat nebude, tak mi samozřejmě můžete napsat také.
Mám ráda jídla, která se o sebe dokážou postarat sama. Naházet všechno do jednoho pekáče, a pak jen čekat, co za dobrotu z toho bude.
Vývar. Základ většiny mých receptů. Vývar jsem začala vařit v dvoulitrovém hrnci. Teď mi pomalu nestačí ten největší, co mám. Vždy si dojdu do řeznictví a nakoupím různé kosti. Vepřové, hovězí, morkové, křížové, oháňku... Když vykostím kuře, přihodím i tyy kuřecí, mám ráda smíšený vývar. K tomu hodně kořenové zeleniny, cibule, česneku a koření. Pak ho nechám na jedničku i 12 hodin táhnout na sporáku. Možná se vám bude zdát, že je to zbytečně dlouho, že to stačí v papiňáku... Pche, tenhle vývar má duši!
Tak si představte, že já včera koupila hovězí líčka. Dneska jsem se s nimi mazlila a na plotně je chovala 6 hodin. Pak redukovala a dochucovala omáčku k její dokonalosti. Udělala jim jemnou peřinku z bramborové kaše s máslem a mlékem, a aby si měly s čím hrát, orestovala jsem dlouhé nudle z mrkve a petržele. Všichni jsme je bez mrknutí oka pustili do žaludku a spokojeně se odkulili. Zapili jsme to zbytkem vína, ach, to byla pohádka.
Když jsem byla dnes ve školce a četla jídelníček, dostala jsem hroznou chuť na vepřové na paprice, které měly děti včera. Naše cácorka přišla s pobryndaným tričkem, že prý chtěla vylízat talíř a ten ji pokecal. Ve školce k tomu měli knedlíky, my si dali těstovinky, i když takový čerstvý a nadýchaný knedlíček, by teda nebyl vůbec špatný!
Další rychlovka, kterou zvládne každý. Kombinace bulguru, masa, zeleniny a luštěnin je zdravou a chutnou variantou oběda či večeře. Pokud jste bulgur zatím nezkusili, tak je právě teď čas to napravit.
Hodně masa, hodně zeleniny, k tomu ne příliš hustá omáčka a rychlý oběd je na světě. My jsme tuto směs poobědvali s jáhly, které se k tomu velice hodily.
U nás dnes byla, pro mě, ta nejkrásnější, nejvoňavější a nejlepší klasika. Už z dětství se mi na ni pojí pozitivní vzpomínky, a to jsem ji jedla hlavně ve školní jídelně. Doma zbožňujeme omáčky, a jak jsou někde rajčata, tak se dětské nadšení z oběda násobí. Takže když jsem přemýšlela, co udělám s hromadou rajčat, která za oknem dozrála najednou, napadla mě právě cikánská.
Tento recept vznikal tak nějak za pochodu, takže jsou některé ingredience pouze orientační, ale to vůbec nevadí, do každého vaření dejte kousek sebe a vařte srdcem, pak si buďte jistí, že uvaříte něco výjimečného. Stejně tak jsou tam i ingredience, které asi do tradiční cikánské nepatří, jako je třeba cuketa nebo koření, ale určitě jí neuškodí. No a poslední kapka je že to není recept do trouby, ale do hrnce, ale kdo by chtěl přípravu v troubě, vynechá mé postupy a vše nafrká do pečící misky a dá péct do trouby.
Dnes jsem si stoupla do kuchyně a řekla si, že když je dnes tak typicky podzimní počasí, že musím, prostě musím vytvořit něco na blog. Že od té doby co jsem nastoupila do práce, to jde s mým vařením, focením a rozvíjením blogu dost z kopce. A jelikož nám k obědu chyběla jen ta polévka, vkládám právě ji.
Měla jsem kelímek mascarpone a potřebovala jsem ho nějak sympaticky zbavit. Tak jsem hledala něco lehkého a rychlého. V alberťáckém magazínu měli recept na domácí míša řezy. Použila jsem recept na korpus, krém už jsem si udělala po svém. Výborný dezert, hotový za 30 minut.
Výborná polévka plná vitamínů. Dcerka nenechala na talíři ani kapku. Dělala jsem ji od oka, takže množství surovin je odhadem.
Oběd co dům dal. Každý může použít zeleninu i maso, jaké má doma. Čím je maso tučnější, tím je rýže lepší a mazlavější. Pokud použijete libové maso, je potřeba přidat olej, máslo nebo sádlo, aby hotové jídlo nebylo suché.
Zelňačka... Co dodat, každý ji vaří jinak a přeci ji každý miluje. Moje verze je takováto...
Lepší karbanátky jsem nejedla a to se teda nechci nějak chválit. Ale potom, co jsem vyzkoušela bramboráky z cukety, říkala jsem si, že by i karbanátky by mohly získat šťavnatost a zároveň křehkost. Smažila jsem je na směsi sádla, přepuštěného másla a oleje. Jednou jsem v nějakém televizním pořadu o vaření zaslechla, že je to roky ověřená krajová vychytávka. A jídlo smažené v tomto triu má nezapomenutelnou chuť a je to vážně tak, takže kdo nezná, určitě to vyzkoušejte.
Hledáte recept na "jednopekáčovku" bez práce, ale aby byla šťávička pěkně hustá a plná chuti? Tak to určitě oceníte recept na tuhle dobrotu. A jediné tajemství je, že se v receptu použijí ovesné vločky... A už je prozrazeno! (smích)
Tento recept jsem si opsala před pár lety od babičky mého manžela. Těsto je takové hodně tuhé, jako třené. Péct "mřížák" se mi nikdy moc nechce, přece jen je to pracné, například oproti bábovce. Ale zas to není nic tak hrozného a ta trocha námahy za to stojí. Tak směle do toho.
Dýňová polévka s chutí meduňky, zjemněná zakysanou smetanou.
Zase omáčka, jak já je mám ráda. Zase klasika, kterou jsem si poupravila, asi jako každý, kdo moc neholduje mouce. Zato knedlíky z mouky jsou, ale zase ze zdravějších alternativ, proto jsou tmavší. Ale naprosto skvostný!
Dnes poprvé jsem uvařila kapustu jinak, než dušenou. Musím říct, že je to chuťově výborná polévka a rozhodně budu vařit častěji.
Nemám ráda, když se do pomazánek přidává tavený sýr, domů ho už ani nekupuji, děti ho ani neznají. Raději jsem sáhla po Cottage sýru a je to prima. Tato pomazánka určitě není na každodenní mazání, třeba k večeři, spíš jako výjimka na chuťovky pro návštěvu.
Hnědá omáčka s ledvinkami a rýží. Mé velice oblíbené jídlo z dětství, které nám vařila naše babička. Jednou za čas, když na ledvinky narazím u řezníka, koupím je. A jsem moc ráda, že chutnají i mé rodině.
Doma jsem měla čerstvý rozmarýn a přišlo mi, že by to byla skvělá kombinace. A je to tak.
Tuhle pomazánku jsem si vymyslela, když jsem cca před 4 roky skoncovala s tavenými sýry.
Nenáročná omáčka s hovězím masem, která nezabere čas a skvěle se hodí do pomalého hrnce. Já takový nemám, tak jsem ji vařila v tlakáči.
Polévku jsem obohatila o mrkev a brambory, aby to nebyla jen voda s moukou a párkem. Nevím proč, ale naše děti ji milují, i když doma jsem ji vařila poprvé. No jo, hlídání je potřeba a občas i já musím zamhouřit oko. A když se doma vyskytly párky, řekla jsem si, že jim ji tedy uvařím, samozřejmě ve své verzi. Prvně pryč z talíře byl párek, a až pak ten zbytek (smích).
Někdy se stane, že se zapomene vyndat maso z mrazáku nebo zkrátka není na něj chuť, potom přijde na řadu nějaké bezmasé jídlo. Když se doma zeptám, co si uvaříme, odpověď je skoro vždycky stejná a to špagety. Potom je to to nejlepší, co mě mohlo potkat! Do omáčky schovám spoustu zeleniny, a když to bude červené, bude to mít i zaručený úspěch. A že tyhle teda úspěch měly.
Přesně taková polévka, která je hotová "co by dup", je dobrá, zdravá, zasytí... Co víc si přát.
Králíka na smetaně jistě zná každý nebo aspoň skoro každý. Nechtěla jsem se dát cestou úplné, české klasiky a chtěla jsem do toho vnést kousek svojí improvizace a hlavně zeleninu, proto mne napadla kombinace s dýní. Omáčka je po ní nasládlá a krásně oranžová. Určitě potěší i jako sváteční jídlo.
Kapr... někdo ho má rád, druhému smrdí a někdo ho nejí kvůli kostem. U nás nedáme na kapra dopustit, je to dobře dostupná ryba a za rozumné peníze, navíc nám velice chutná, takže si ho občas uděláme i jinak než na řízek. Tentokrát jsem vyslyšela přání dcerky, že by ho chtěla s rajčátky. A abych si ulehčila práci, dala jsem to vše do jednoho pekáče. Výsledkem je super "jednopekáčovka".
Mleté maso je velice oblíbené a u malých dětí určitě dvojnásob nebo aspoň u těch našich ano. Maso si vždy namelu sama z toho, co koupím. Tentokrát jsem neměla chuť ani na karbanátky ani na boloňskou omáčku, takže z toho vzniklo mleté na zelenině se šťouchanými brambory s opečenou cibulkou. Je to rychlé a velice chutné jídlo.
Králík... Velmi chutné a zdravé maso, přesto velmi opomíjené. U nás doma máme králíka moc rádi, proto zkouším pokaždé vymyslet něco trochu jiného, abychom nejedli stále to samé. Dnes jsem upekla králíka na zelenině a podávala jsem ho s jasmínovou rýží.
Zdravá polévka plná vlákniny se hodí jak k obědu, tak v hustější podobě jako večeře. Tato polévka je u nás velice oblíbená. Někdy ji dělám velmi hustou, že v ní stojí lžíce, někdy řidší. Někdy používám vývar, jindy mouku. Zkrátka je pokaždé jiná, taková na jakou mám zrovna chuť.
Klasika všech klasik, která nikdy nezklame a s bramborem a vejcem natvrdo je to skvělé hlavní jídlo.
Trochu váhám, jak to pojmout, protože tahle roláda je umotaná z jednoho kuřecího prsa. Ano, pouze z jednoho, protože kupuji kuřata z domácích chovů a jedno prso váží i kilo. Ne každý má ale možnost se k tak velkému prsu dostat, takže klidně použijte rozkrájená malá prsíčka, tím pádem budete mít mini roládky nebo si vykostěte celé kuře.
Tento koláč je neuvěřitelně rychlý, vláčný a rozplývá se na jazyku. Nadchne jak vás, když si budete potřebovat obalit nervy, ale i vaše přátele, kteří se u Vás zastaví na šálek kávy.
Kapusta... někým nenáviděná, někým milovaná. Hlavně je to šíleně zdravá zelenina, která má díky vláknině blahodárný vliv na náš trávicí systém. Je plná vitamínu C, E, K a vitamíny skupiny B. Dále také obsahuje draslík, vápník, hořčík, železo, fosfor, selen a kyselinu listovou. Pomáhá snižovat cholesterol a pomáhá našemu trávicímu traktu. Zkrátka je spousta důvodů, proč se jí přestat vyhýbat a začít ji milovat.
Rychlá a moc dobrá omáčka na těstoviny.
Rýžový nákyp jsem ještě nikdy nevařila a ani jsem nikdy tyto dobrůtky nevyhledávala. Ale když přišel manžel s přáním, že by si ho dal k obědu, ráda jsem mu vyhověla.
Rohlíčky si můžete naplnit náplní, která je vašemu srdci nejblíž nebo podle toho, co máte zrovna doma. Do rohlíčků jsem zvolila náplň z vlašských ořechů a pohostila s nimi návštěvu, která je velice chválila. Jsou velmi syté a hříšně nezdravé, ale jednou za čas je ráda upeču. Recept mám od své známé, která ho má po své mamince, tento recept je však velmi rozšířen i po internetu, někdy s pár úpravami.
Hovězí guláš je nejlepší pěkně odleželý a to aspoň dva dny! Všechny chutě se propojí a tím zajistí ten pravý požitek.
Výborná, hustá a sytá polévka, třeba k večeři, která vám společně s krajícem chleba udělá příjemné teplo jak v žaludku, tak na duši.
Tak jako k podzimu patří listí, tak k němu určitě neodmyslitelně patří i vaření povidlové omáčky. Já jsem jí zvolila k bažantím prsům, které mi zbyly od neděle.
U nás byla dnes velká premiéra a to hned dvakrát. Na myslivecké zábavě jsme vyhráli dva opeřené a vykuchané bažanty. První premiéra tedy byla, jestli je stáhnout nebo oškubat. Tohoto úkolu se zhostil manžel a zvolil způsob stažení. Byl šikovný, ale prohlásil, že bažanta už nechce vidět. Ale já si myslím, že to chce jen praxi! No, a druhá premiéra byla, nějak důstojně ho uvařit. Jestli se mi to povedlo, to už nechám na vás...
Hovězí maso u nás vždy využívám na omáčky, protože ty se dají ohřát i druhý nebo i třetí den. Tentokrát jsem do receptu zakomponovala i máslovou dýni a výsledek byl boží. Omáčka byla nejlepší druhý den, kdy byla krásně uleželá a prostě k sežrání! (Ha!)
Lasagne... Opět jídlo, které každý vaří jinak. Různě ho asi uvaří i dva rodilí Italové. Na internetu je také nespočet receptů, ale většinou se liší poměry a přidanými ingrediencemi. Co je spojuje, je většinou postup při vaření omáčky. Lasagne mám moc ráda a jeden čas jsme je jedli celkem často. Vždy vařím z toho, co je momentálně doma, ale většinou jsou tyto suroviny vždy doma. Tak tady je recept, jak je vařím rodině.
Jaká shoda náhod... O víkendu jsme udili, takže tu mám domácí špek a kamarádka včera volala, že mi veze čerstvého králíka, z jejich domácího chovu. Takže, i když jsem se zařekla, že tak dobré masíčko nebudu kazit prasetem, udělala jsem to... No, ani vám nemusím říkat, jaké to bylo...
Dlouho jsem pohanku nevařila a dnes na ní dostala ohromnou chuť. V lednici jsem našla žampiony, mozzarellu a žampiony. Česnek a cibule se u nás najdou vždycky, takže jsem se mohla dát do vaření. Pohanka je po upečení hezky měkká a občas tam i nějaké to zrnko křupne. Mňam!
Včera jsem koupila něco kolem 4kg hovězích a vepřových kostí, včetně morkových a založila na vývar. Ten se táhl celý den i část noci, a pak i dnes. Vývar jsem použila na nudlovou polévku, část jsem si zamrazila a z části udělala tuhle krásnou omáčku.
Kam se hrabou bujóny, poctivá práce se vždy vrátí, a v kuchyni několikrát více, protože když nám projde žaludkem, je to to nejlepší pohlazení, a to i pro duši.
Špenát na záhoně roste, jak se říká, jako houby po dešti, a protože mi špenát chutná čerstvý, připravila jsem ho rodině ve formě salátu.
Nevím, proč se tahle skvělá česká klasika jmenuje Španělský ptáček, a ani nemám sílu to zjišťovat, ale třeba mě někdo poučíte. Je to klasika všech klasik a každý ji vaříme jinak. Přesto si každý myslí, že ti jeho ptáčci jsou prostě ty nejlepší. Ano, proč né, protože sto lidí, sto chutí a já vám dám recept na ty naše.
Po návratu z dovolené jsem toužila jen po jednom... Saláty, saláty a zase jen saláty.
Není nad domácí kečup, prostě není! Už se těším na domácí hranolky a pečenou zeleninu, to bude matláníčko.
Na záhoně se nám urodil krásný hrášek, děti si ho spoustu vyloupaly, ale pořád ho bylo dost. Proto jsem se rozhodla v parném dni udělat lehký oběd. Je to rychlé a lehké jídlo, které zvládne každý a určitě si na něm i pochutná.
Vždycky si říkám, že musím zkusit něco nového, ale u toho hovězího stejně vždy skončím u zeleninové omáčky a kaše. Já to prostě miluju.
Na tuhle kombinaci jsem měla chuť už hodně dlouho. Ačkoli sušená rajčata miluji, vařím s nimi hodně málo, ale když už je koupím, vždy si na nich velmi pochutnáme.
Kedlubnová sezóna je v plném proudu a proto jsem se rozhodla, uvařit nám lahodnou omáčku s chutí kedlubny a tymiánu.
Čekali jsme návštěvu a já přemýšlela, jakou pomazánku jim přichystat. V lednici jsem měla kousek uzeného a řekla jsem si, že zkusím pomazánku právě z něho.
Rychlá a lehká večeře... Co dodat, zkuste a odlehčete tak dlouhý den.
Zase jeden z experimentů, který se vydařil. Pro mě trochu risk, ale vše dopadlo na jedničku. Ostatně, řekněte sami...
Zdravá a chutná pomazánka, do které podle libosti můžete přidat, co máte rádi. Fantazii se meze nekladou. Já potřebovala něco rychlého a pokud možno dietního k večeři, abych se zasytila a zároveň uspokojila své chutě.
Klasika osvěžená o trochu zeleně...
Kdo by neměl rád rychlovky? Oběd šup šup. Za dvacet minut je na stole!
Pomalu dušené hovězí maso s omáčkou vonící po paprice a žampionech. Tyto tři suroviny zajistí omáčce její nezaměnitelnou chuť.
Vaření na chatě na starých kamínkách, chtěl i příhodný název...
Ryby jsou ták dobré, ale ták drahé. Takže když se dostaneme k nějaké jiné rybce, než ke kapříkovi, chce to něco spešl. Proto jsem se nechala inspirovat návštěvou zdejší restaurace a udělala takovou svojí variaci.
Klasika je úžasná, miluju českou kuchyni, ale nejde pořád dokola vařit jedno a to samé. Nebo aspoň mě to moc nebaví. Guláš je super, nejlepší stejně dělá můj taťka. Takže já si udělám svůj a na ten klasický si dojdu k našim.
Nejlepší domácí sušenky, které jsem ochutnala. Už ani nevím, kde jsem tento recept před lety opsala, ale děkuji autorovi. Přidala jsem teda na citronu. Mám prý upéct další... Proč né!
Rolády nedělám, protože na ně nemám vhodné maso, spíš motám nějaké závitky. Ale tentokrát jsem měla krásný špalík masa, který se dal lehce rozkrájet. Juhůů...
Když u nás doma chtějí karbanátky, je to pro mě vždy velká výzva. S cibulí a majoránkou se nespokojím, takže do nich vždy přidám něco navíc a tentokrát toho teda nebylo málo. Ale... Byly výborné a s bramborovou kaší a mrkvovým salátkem, úplná báseň.
Přemýšlela jsem, jak skloubit kuře a oregano. Měla jsem chuť na rajčata a potřebovala jsem spotřebovat i mandle. Jo, to by šlo.
Dnes jsem vykostila domácí kuře a dostala chuť na směs s červenou paprikou. Kombinace s česnekem a cibulí byla jasná volba.
Omáčka tak trochu jinak... Když chci mít oběd aspoň na dva dny, jdu do omajdy. Jeden den s těstovinou, druhý den třeba s kuskusem.
Při focení dnešního oběda jsem měla klid a ticho, až jsem musela vykouknout co se děje nebo neděje u stolu. Děti jedly ani nemukly.
Při nákupu mi padly do oka krásné, velké žampiony. Hned jsem věděla, že je naplním. Dlouho jsme je neměli a v kombinaci s mletým masem jsou prostě výborné. Namlela jsem si maso z vepřových ocásků a dala se do vaření.
V mrazáku se krčil bůček. Tučné maso se u nás moc nedělá, je nám po něm vždy tak trochu těžko. Přemýšlela jsem, jak a s čím ho zkombinovat. Tak tady máte výsledek. Snad vás učaruje, jako mně.
Měla jsem opravdu hezký kousek mladého hovězího, ale na plátky by to nebylo, tak jsem se rozhodla, nakrájet ho na kostky. Vyndala jsem si cibuli, té musí být hromada, pak se na mě smála mrkev a petržel a bylo jasno. Ve sklepě jsem ještě ulovila skvělé víno a šlo se na věc. Receptů na hovězí na víně je nespočet a určitě netvrdím, že můj bude ten nej. Ale pokud vám bude chutnat, budu moc ráda.
U nás je kapr asi top ryba. Je celkem levná a výborná chuťově. Naše děti jí milují. Z toho měl asi největší radost můj dědeček, který byl vášnivý rybář, a vždy jsme se u něj scházeli na večeři, kdy rybu sám chystal.
Vždy, když je u nás kapr, nestačíme obírat a děti dělají jako hejno piraní. Smích. Proto, když u nás byl zase po čase kapr, chtěla jsem udělat klasiku trochu jinak. Takže místo řízku s klasickým salátem vznikl.
Pohanka je přirozeně bezlepková a charakteristická svou chutí. Je i velmi zdravá, proto by se měla stát stálicí v našem jídelníčku. Je bohatým zdrojem nejrůznějších vitamínů a minerálních látek. Obsahuje důležitou látku rutin, který podporuje vstřebávání vitamínu C. Navíc působí příznivě na cévy a celý cévní systém. U nás jí zas tak často nevaříme, ale když už se na ní dostane, vždy si pochutnáme.
Zase se od stolu ozývalo mňami mňám, co víc si přát než spokojená bříška svých dětí.
Dneska jsem šla vařit a ejhle, nemám maso. Zeleninu s kuskusem nebo rychlou rajčatovou omáčku už máme tento týden úspěšně za sebou. Řada tedy padla na filé. Při otevření ledničky se na mě smála červená paprika a já začala tušit, co dnes budeme obědvat.
Tato pečená zelenina dodá zajímavou a šmrncovní chuť výpeku, která tak doladí kaši. Jak já tyhle kombinace miluji, doufám, že i vám zachutnají.
Králík je u nás velmi oblíbený. V obchodě ho ale nekupuji. Tím pádem čekáme, kde na nás zbyde z domácích zdrojů. A když zbyde, mám vždy ohromnou radost a snažím se ho nějak originálně připravit po svém. Králík patří mezi dietní a suché maso, a proto se často kombinuje s bůčkem nebo slaninou.
Já mám bůček, tak maximálně, svůj a jiný teda doma nevedu.
Rychlá jemná polévka, která zasytí celou rodinu. Díky přidaným ovesným vločkám již nemusíme polévku dále zahušťovat.
Přemýšlela jsem, co udělat z plátku hovězího. Ptáčci jsou nuda, nemám chuť vařit se s vejci. Chci něco zeleninového...Tak z toho vznikla tahle jemná omáčka s chutí tymiánu a lahodným masíčkem.
Dneska jsem dostala hroznou chuť na bramborák a zároveň jsem se nechtěla cítit těžce. Takže volba bramboráku na plech byla jasná!
Varianta zdravých karbanátků, které milují i děti. Chia semínka jsou zdrojem minerálů, vitamínů a vážou na sebe vodu. proto například při redukční dietě spolehlivě zasytí.
Další chutný recept, který si určitě oblíbíte. K čočce všeobecně máme my Češi blízko. Červená čočka je první luštěnina, kterou maminky přidávají do jídelníčku dětí. Oficiálně od ukončeného osmého měsíce. Doporučuje se při diabetu nebo redukční dietě. Prostě je to super surovina!
Závitky známe na sto způsobů, ale nejdůležitější ingredience je samozřejmě PAŽITKA, že?! Další důležitá ingredience je dobrý sýr, který v omáčce květákovou kaši chuťově pohladí
U tohoto receptu si můžete vybrat varianty dvě. Jedna jemnější pro naše malé ratolesti, nebo pikantnější, u kterého si můžete třeba otevřít láhev vychlazeného pivka. No přátelé, nechám výběr na vás!
Já bych tohoto jídla mohla sníst kýbl. Muž řekl, že to bylo ucházející a mlaďošce to také moc chutnalo.
Milujete knedlíky? Tyto vás určitě nadchnou svou jednoduchostí. Můžete je servírovat s mákem, rozpuštěným máslem, moučkovým cukrem nebo i tvarohem. Dejme tam úplně všechno! (smích)
Prsa jsem si vykostila z kuřete a nechala na nich kůži, která jim dodala na vláčnosti. Prsa je dobré péct například společně i se stehny a křídly, tak výpek získá na síle a chuti.
Polévky se u nás moc nepřidávají, spíš jsem ráda, že proběhne pár lžiček. Však tato měla úspěch a celý talířek zmizel rychlostí blesku.
Měla jsem chuť na guláš a takhle to dopadlo. Klasika má velký nedostatek a to ten, že tam není zelenina a je tam dost mouky.
Ahoj maminky, mám pro vás jednoduchý receptík na svačinku pro naše dětičky. Pomazánku opravdu dělám z ingrediencí bez dochucovadel. Kdo však chce, může dochutit solí, případně pepřem. Myslím však pro naše ratolesti do 1 roku není ještě třeba.
Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)
Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena
Making by McRAI