jméno a příjmení | Petr Chudárek |
znamení | panna |
koníčky | vaření, poker, florbal |
projekty | Region na talíři |
sny a cíle | Cíl je jasný...vlastní restaurace, kde si člověk bez rezervace nesedne. |
Vystudoval jsem Gymnázium Zlín – Lesní čtvrť, kde jsem studoval osm let. Po maturitě jsem díky svému výtvarnému nadání začal studovat Filmovou školu, v oboru Klasická animovaná tvorba, kterou jsem dokončil bakalářským titulem. Po státnicích mě oslovil kamarád, který mi nabídl práci grafika u sebe ve firmě Baltaci a.s., která v té době provozovala pětihvězdičkový hotel, tříhvězdičkový hotel, restauraci, bufet a vlastní řeznictví. Jelikož jsem chtěl jít pracovat a škola mě příliš nebavila, nabídku jsem přijal.
Odjakživa jsem se zajímal o gastronomii a díky tomu, že jsem byl přímo v centru dění, jsem si tento obor velmi zamiloval. Díky mému zaměstnavateli, který chtěl, abych věděl o provozu co nejvíc, jsem absolvoval barmanský kurz, kurz kávy a také jsem se dozvěděl mnoho o skladování piva a o jeho péči. Samotná tvorba grafiky mě příliš neuspokojovala a já byl čím dál víc lačnější po vědomostech o vedení a provozu restaurace. Začal jsem se tedy pohybovat častěji a častěji kolem kuchyně, kde mě tamní šéfkuchař, kterého si dodnes velmi vážím, dal prostor se něco naučit a později jsme společně tvořili, jídelní lístky, rautová menu a vymýšleli jsme tématické akce do restaurace.
Po třech letech praxe jsem si řekl, že se postavím na vlastní nohy a spolu se dvěma kamarády, jsme začali realizovat myšlenku o vybudování projektu a agentury zabývající se rozvojem gastronomie v regionu, který jsme nazvali Region na talíři.
Tento projekt vlastně vznikl díky tomu, že se pár mých kamarádů stravovalo několik let na kolejích neustále jen párkem s hořčicí a suchým chlebem. Často jsme u piva řešili, jak je vaření nebaví a jak na to není čas. Tak jsem se rozhodl jim ukázat prostřednictvím nějakých hezkých receptů, že to není žádná hrůza, ale hlavně potěšení. No a pak se na to začaly nabalovat další a další aktivity a rozmach práce se zvětšoval. Region na talíři se nezabývá jen recepty, recenzemi, produkční činností a poradenstvím v oblasti gastronomie, ale i grafickou tvorbou jídelních lístků, letáků, plakátů a veškerých materiálů pro marketing. Myslím si, že nás v této oblasti čeká ještě mnoho zajímavé práce.
I přes veškeré aktivity a úsilí je projekt Region na talíři zatím pouze spíše koníčkem, který rozvíjíme a budujeme.
Mým cílem není jen vybudovat úspěšnou firmu, která se zabývá problematikou v oblasti gastronomie, ale také si jednou otevřít vlastní restauraci, která bude známá svou kvalitou, bude patřit mezi vyhledávané podniky a bez rezervace si tam člověk nesedne.
Region na talíři na facebooku
Každý zná klasický recept s brusinkami. Já mám rád jeřabiny, protože jsou chuťově velmi podobné, ale na rozdíl od brusinek, které dostanete všude, působí na Vaše hosty originálně a netradičně.
Když se řekne Pfeffer steak, neznamená to nic jiného, než pořádný kus hovězí svíčkové s vynikající pepřovou omáčkou. Viděl jsem už mnoho způsobů, jak lidé tento recept prezentují, ale podle mého názoru jsou základem tohoto jídla tři suroviny: Vyzrálý kus hovězí svíčkové, nakládaný zelený pepř a kvalitní brandy.
Zvěřina je surovina, která mě opravdu baví. Jelikož mám pár kamarádů myslivců, sem tam se mi poštěstí a dostanu nějaký podíl z jejich úlovku. Tentokrát jsem měl štěstí na pořádnou porci kance, a proto i druhý recept bude z kančího.
Je mnoho způsobů jak udělat dobrý guláš. Obvykle, když vařím pro sebe, dělám si pikantní základ, aby mělo jídlo pořádný říz. Dnes jsem však použil jednu z mých oblíbených variant, a sice snoubení zvěřiny se sladkými chutěmi. Zvolil jsem povidla, která výborně doplňují chuť divokého masa.
Dnešní recept je tentokrát z dančího masa, ke kterému se skvěle hodí například sušené švestky.
Tento recept nevyžaduje žádné velké kuchařské umění. Je to jednoduchý, ale velmi chutný pokrm.
Na přání fanoušků zde dávám také recept na svůj vítězný salát z Třebíče. Vlastně tento recept vznikl docela v rychlosti a lehkém stresu, kdy mi bylo 30 minut před začátkem soutěžního duelu oznámeno, že můžeme používat pouze suroviny ze stánku a moje plány na rychlý nákup byly náhle pryč.
Je mnoho způsobů jak připravit zapečené brambory. Receptů je na internetu mnoho jako například velmi oblíbené gratinované brambory.
Tento recept je inspirován receptem mého tatínka, který vždycky přijde v neděli do kuchyně, zavře se tam na hodinu a připraví oběd pro celou rodinu.
Tento recept mě naučila moje sestra Liduška se svým přítelem Luďkem Stránským.
Po úspěšné akci se Zdeňkem Pohlreichem jsem si řekl, že se zase na chvíli postavím za sporák a uvařím pro vás nějakou dobrotu.
Nevím jak u vás doma, ale u nás se nikdy nezpracuje celý kapr.
Tradiční štědrovečerní večeře je bezesporu smažený kapr s bramborovým salátem. Lidé si nakoupí několik kaprů, a protože samozřejmě vše na Štědrý den nespotřebují, dojídají kapra s bramborovým salátem ještě 14 dní po vánocích.
Tento Vánoční recept znaly už i naše babičky. Na rozdíl od předchozího receptu však vyžaduje mnohem více času a péče. Mě na tom vždycky hrozně baví fakt, že veškeré základní suroviny, které potřebuji k jeho přípravě, mám z vlastní zahrádky.
Tento tradiční vánoční recept má hlubokou historii.
Další vánoční recept je ve sladkém duchu. Je to můj oblíbeny dezert, který je jednoduchý, lehký a hlavně výborně chutná. Tradiční vánoční sladkosti jsou bezesporu perníčky, linecké, vanilkové rohlíčky... a různé ořechové košíčky. Já bych však nerad zapomněl na ovoce, které dnes už málokdo spojuje s Vánocemi.
A je to tady! Vánoční atmosféra začíná dominovat všude kolem nás a první adventní neděle je skoro za námi.
Asi jste si všimli, že mám zálibu v roládách a kapsách. Ano, prostě mě to baví vařit a je to lepší než nějaký suchý plátek schovaný pod kilem eidamu a kilem šunky.
Tento recept není ve světě vaření žádná novinka. Plněné panenky jsou velmi populární jak u nás tak i ve světě.
Tento recept musí nadchnout všechny milovníky mas a pečené zeleniny.
Dnes jsem měl doma dilema, co si udělám na oběd. Venku bylo takové to klasické podzimní počasí - šero, chladno a vzduchem byla cítit vůně dřeva.
Připravte si rychlý, jednoduchý a velice chutný dezert z karamelizovaných pomerančů a jablek.
Kabátek ze schwarzwaldské šunky nesmí rozohodně chybět.
Podáváné s bramborovo-mrkvovým pyré v kabátku z grilované cukety. No nedejte si!
Podávat s opečenými tousty se sýrem....
Taková malá zdravá rychlovka, která se hodí třeba na večeři ve dvou. Můžete doladit třeba lahví dobrého vína.
Máte rádi cheesecake? Vyzkoušejte tento recept, kde klasický cheesecake,do kterého přidáte dýni. Opravdu chutná skvěle.
Guláš je vždycky nejlepší hezky odležený druhý nebo třetí den. Podávejte s tenkými kolečky cibule, cítíte to taky?
Jednoduchý recept na kterém si zajisté pochutnáte a vůně tymiánu zvedne ze židle i sousedy.
Kdo by odolal domacím nokům s oprazenou slaninkou?
Vynikající koláč s ricottou, cherry rajčátky a parmazánem.
Pokud milujete sladké, vyzkoušejte tento recept na tradiční řecký dezert Loukoumades.
Servírujeme s pistáciemi, parmazánem a nočkem ricotty....
Domácí máslo, jednoduchá záležitost, která chutí osloví. Začněme si vychutnávat chutě tak, jak mají být.
Připravte si kuřecí roládu plněnou čerstvými lístky bazalky a k tomu jako přílohu si upečte skvělý dýňový muffin.
Máte rádi cappuccino, vyzkoušejte recept na capppuccino se zmrzlinou, které je netradičně servírováno v hlubokém talíři.
Jakékoliv rizoto z čerstvých hub musí potěšit nejen milovníky houbových jídel, ale i ty, kteří si chtějí vychutnát takové pravé "lesní" aroma.
Tohle rizoto dokazuje, že v jednoduchosti jídla a jeho vychucení je ta pravá kulinářská krása.
Nejen svítící strašidla na verandě....ale i doma to voní tradičně dýní.
Dneska přidávám recept, který jsme s přítelkyní připravovali na dnešní oběd. Tak nějak nás popadla kulinářská slina a vzhledem k tomu, že máme rádi netradiční recepty, chceme se s vámi o tuto dobrotu podělit.
Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)
Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena
Making by McRAI