jméno a příjmení | Drahomíra Kořínková - Kocíková |
znamení | beran |
koníčky | vymýšlení receptů a tvorba obrázků na PC |
sny a cíle | už žádné...jen jedno velké přání - Mír a zdraví všem |
motto | "Udělej si čas na lidi ve svém životě.Všichni v něm nebudou napořád." |
Narodila jsem se v roce 1960 v Ostravě,ale již více jak 36 let bydlím ve Zlíně.
Jsem přátelská,kamarádská a někdy až hloupě a naivně důvěřivá.Mnohokrát jsem na to doplatila,ale stále jsem si z toho ještě nevzala ponaučení.
Ráda v kuchyni experimentuji a zkouším rozumně kombinovat různé druhy surovin.Ještě raději jsem,když mi manžel dělá"pokusného králíčka"při ochutnávce zhotoveného pokrmu.
Doufám,že nám to oběma ještě hodně dlouho vydrží.
Hříbky ještě stále rostou, tak proč si nepochutnat na trošku jiné úpravě. Vyzkoušejte je třeba na husto.
Zkuste do kuřátka marinovací jehlou napíchat rozpuštěné, ochucené máslo. Maso bude krásně štavnaté.
Pokud doma nemáte zrovna možnost čerstvých hub, jsou na řadě domácí zásoby sušených. I ty dodají omáčce super chuť a vůni.
Z cukety se dá udělat spousta dobrot a tak jsem se rozhodla pro výbornou omáčku s masem. Samozřejmě by to nešlo bez mého oblíbeného pomalého hrnce. Maso je krásně měkké, šťavnaté a zelenina dodala tu správnou chuť a vůni.
Chcete mít pohodu v bříšku a v masně mají k mání za slušnou cenu hovězí kližku? Máte-li k mání čerstvé bylinky, vyzkoušejte.
Když může být kuře na paprice, tak proč si na paprice neudělat třeba i hříbky.
Na chutnou minutku z krkovice postačí pouze 3 suroviny - maso, koření a olej.
Kdo má rád tvarůžky, určitě si pochutná na slaných buchtách s voňavou náplní. Jen pozor, je po nich velká žízeň.
Chcete trošku jinou chuť pečeného masa? Zkuste do základu přidat medovo-hořčičnou omáčku.
Když se Vám nechce moc dlouho vystávat u sporáku, naložte si večer maso do marinády a další den udělejte jako minutku.
Opět tady máme cuketovou sezónu a tak si přichystejme nějakou chutnou omáčku.
Máme moc rádi vejce naměkko, ale nikomu z nás se nechtějí uvařená vajíčka loupat. V mikrovlnné troubě jsou bez loupání a použití minutníku hotová za 1 minutu.
Kuřecí maso je rychle hotové a plátky na rajčatech byly hezky šťavnaté.
Po Velikonocích je vždy velké množství natvrdo uvařených vajec. Proč je nezužitkovat na hezky okatou vaječnou tlačenku.
Máte-li větší množství sušených hříbků, vyzkoušejte hřibovou omáčku se zeleninou a zastřeným vejcem.
Určitě všichni znáte falešné španěláčky, nebo-li rozlítané ptáčky.Udělala jsem je z hovězí kližky,se smetanou a druhý den po uležení byly moc príma.
Po hovězí kližce jsou u nás doma oblíbená hovězí (i vepřová) líčka. Zkusila jsem je nechat vcelku a podusit na mrkvové šťávě.
Zeleninové polévky vařím nejraději z čerstvé zeleniny. Ale v tomto období je polévka dobrá i z kvalitní mražené zeleniny.
Smažení masoví rarášci, ať už jsou z vepřového, kuřecího, nebo krůtího masa jsou u nás doma ve velké oblibě. Tentokrát jsem použila trošku netradiční marinádu a rarášci byli krásně šťavnatí.
Nejen ze zbytku pečeného kuřete, nebo kachny a drůbežích vnitřností si můžete připravit chutnou polévku. Tentokrát volba padla na husu.
Většinou před pečením drůbeže nechám nasolené a okmínované maso přes noc odpočinout v lednici. Tentokrát jsem udělala změnu a maso jsem naložila do slaného nálevu, ochuceného čerstvým rozmarýnem.
K vypečené husičce, nebo k jinému opeřenci se hodí červené hlávkové zelíčko. Já dělávám s jablíčkem a křenem a moc nám chutná.
Letos byla bohatá úroda cuket a ještě má nějaké uskladněné. Máme je rádi všude tam, kde to jen trochu jde.
Pomazánky přijdou vždy vhod. Buď k snídani či večeři, nebo pro nečekanou návštěvu.
Hemenex nemusí být jen šunka s vejci. Přidejte pár kousků zeleniny a určitě vám to bude také chutnat.
Čerstvá zelenina je velice dobrá na různé saláty. Tento zeleninový dovede v teplých dnech hezky osvěžit a zároveň zasytit.
Kuře máme rádi v jakékoliv úpravě a na slanině a cibulích nám moc chutnalo.
Není nad pořádný kus masa. A když je masíčko pěkně přes noc naložené v chutné marinádě, pak se na jazyku jen rozplývá.
Pokud máte rádi pikantní jídlo, můžete vyzkoušet králíka s omáčkou Piri Piri. Nedoporučuji podávat dětem, omáčka je hodně ostrá.
Je jedno, jaké použijete fazole. Můžou být červené nebo bílé ve slaném nálevu, já jsem tentokrát vyzkoušela "Černé oko". Ale tady jde spíš o to, že se nemusí zahušťovat žádnou moukou. Pár rozmixovaných cibuli úplně postačí.
Tvarůžkový odér moc příjemný není, ale různé pomazánky jsou velmi lahodné. Vyzkoušejte kombinaci tvarůžků a zakysané smetany.
Jídlo z jednoho hrnce, či pekáčku jsou určitě oblíbená v mnoha domácnostech nejen pro minimum ušpiněného náčiní, ale také proto, že se chutě všech surovin krásně propojí.
Sladký závin nemusí být jen s ovocem a tvarohem. Když si ho ovoníte nastrouhanými tvarůžky, určitě vám bude také chutnat.
Ryba smažená v klasickém trojobalu je moc príma. Ale jen tak, jako rychlovka na cibuli a kapii také není marná.
Na sezónu růžičkové kapusty se u nás doma vždy těšíme. Pojďte ochutnat naši specialitu, která je výborná nejen jako hlavní teplé jídlo, ale i postudenu.
Kdo by neměl rád klasické šunkofleky. Ale když je připravíte s podušenou směskou lesních hub, to je teprve bašta.
Kuře máme rádi v různých úpravách a upečené jen tak, na sucho nám chutná stejně dobře, jako grilované.
Pokud si k této polévce dáte čerstvé pečivo, může vám nahradit hlavní chod.
Houby máme rádi v jakékoliv úpravě. Ale když je v plánu tato obyčejná houbová omáčka podle mé babičky, všichni se už předem těšíme.
Pro majitele pomalého hrnce tady mám nový receptík. Sice jsem určitě nevymyslela nic světoborného, ale naše rodinka si pochutnala. Použila jsem krásný kus hovězí kližky, ale jinak můžete připravit z hovězího zadního.
V každé rodině se určitě najde alespoň jeden strávník, který moc nestojí o určitý druh zeleniny. Krémové pokrmy ale vždy snědí všichni.
Škvarečky z bedel, tvrdých hříbků, nebo z hlívy či žampionových kloboučků jsou moc dobré. Alespoň u nás doma si na nich vždy pochutnáme. Připravovala jsem je mnoho let na sádle, ale na másle, zakápnuté worcesterem jsou vážně delikatesa.
Klouzek je krásně aromatická houba, ale i z jiných hříbků tato pomazánka chutná výtečně.
Mám ráda jídlo z jednoho pekáčku nejen proto, že je málo ušpiněných hrnců, ale i pro tu krásně spojenou chuť všech surovin.
Sezona hříbků je v plném proudu. Navíc mám uskladněných ještě pár cuket, které musím v nejbližší době upotřebit. Zkusila jsem zaimprovizovat s klouzky, kterých jsem měla větší množství a upekla jsem trošku netradiční hubník.
Máme rádi masovo-hřibové karbanátky a také takzvaná pštrosí vejce pečená v troubě. Upravila jsem si dva recepty do jednoho a moc jsme si pochutnali.
Pokud máte rádi hříbky a rádi si zmlsáte, vyzkoušejte tuto rychlou dobrotu, nenáročnou na suroviny.
Cuketové koláče a buchty jsou hodně oblíbené a známé. Zkusila jsem zaexperimentovat s mákem a ovocem a podařilo se. Koláč je krásně vláčný a chutná i na druhý den.
Z dýní mám nejraději Hokkaido a moc ráda z ní tvořím různé dobroty. Vyzkoušejte i vy mou pikantní dýňovou omáčku s hovězím srdíčkem.
Jste doma sami a do vaření se vám moc nechce? Vyzkoušejte sladkou ovocnou rychlovku z mikrovlnné trouby.
Je sezona hříbků a mně zbylo od pečení štrúdlu trochu oříšků. Udělali jsme si netradiční, ale velice dobrou smaženici.
Pojďte ochutnat zase jinou verzi cuketového slaného koláče.
Čekáte k obědu větší počet nenáročných strávníků, kteří u vás budou i nocovat? Udělejte sekanou s nenáročnou náplní, která je dobrá jak s bramborovou kaší, tak také studená na obložený talíř k večeři nebo ke snídani.
Máme rádi topinku namazanou různě připravenou směskou. Také si pochutnáme na leču. Ale také máme rádi mix zeleniny pod maso. Toto všechno můžeme mít, když si předem připravíme dobrou směs zeleniny.
Hovězí maso máme moc rádi v jakékoli úpravě. Tentokrát to byla kombinace s uzeninou a mrkví.
Máte rádi překvapení na talíři? Zkuste cuketovo-sýrové těsto naplnit mozzarellou, nivou, nebo tvarůžky.
Pokud máte velké množství cuket, vyzkoušejte tuto zavařeninu, která je velice chutná jako salát. Ale také je vhodná k pečenému masu s knedlíkem.
Plněné papriky nás vždy potěší, ať už jsou s rajskou, nebo jen tak, ve vlastní šťávě.
Protože je bohatá úroda cuket, zkusila jsem nezahuštěnou cuketovou šťávu s více druhy zeleniny.
Cuketu i pórek máme u nás doma všichni rádi, tak proč i nedopřát dobrou polévku.
Máme rádi špízy či ražniči, ale když člověka přepadne lenost, tak se obejdeme i bez špejlí nebo jehel. Použijeme ohnivzdornou zapékací mísu, a když k surovinám přidáme i brambory, máme postaráno i o přílohu.
Před dvěma lety mě zaujal recept na cuketovou sekanou s mrkví na stránkách iGurmet. Recept jsem si upravila, o pár surovin vylepšila a každé léto si na ni pochutnáváme. Věřím, že bude chutnat i vám.
Pokud vlastníte pomalý hrnec, mám tady pro vás šťavnaté hovězí. A jak jinak, než opět s cuketou, když je jich teď takové množství.
Určitě mnozí z vás pamatujete sýrové smaženky s uzeninou. Vyzkoušejte do těstíčka přidat nastrouhanou cuketu, bude vám určitě chutnat i tato varianta.
Zbude-li vám bramborová kaše, můžete z ní udělat různé krokety, nebo plněné placičky. Ale také můžete kaší zahustit polévku, v tomto případě gulášovou.
Zahrádky jsou plné cuket, v obchodech je k mání také za přijatelnou cenu, tak proč si neudělat nějakou cuketovou dobrotu.
Pomazánka, která je chuťově skoro stejná, jako by byla připravená ze sardinek.
Různé vývary a polévky jsou moc fajn. Pojďme si tentokrát dát dobrou uzenou.
Znám takovou jednu škodolibou průpovídku na uzené maso. Říká se, že tchyně a uzené nejradši studené...
Ale my ho máme rádi i teplé a tentokrát trochu netradičně.
Meruňkové období je opět tady a to se u nás bez koláče neobejde.
Vyzkoušejte chutnou přílohu, která se hodí ke grilovanému nebo pečenému masu.
Už máte udělanou rybízovou marmeládu a zbylo vám ještě trochu pěkně zralého rybízu? Jestli ano, tento recept je přímo pro Vás.
Potřebujete nakrmit víc lidí a nechcete strávit celý den v kuchyni? Mleté maso je vděčná surovina a můžete z něj připravit jak oběd, tak i večeři po studenu.
Manžel je hrozný mlsoun, tak proč mu jednou za čas neudělat radost. Tyto mini palačinky chutnaly nejen jemu, ale i dětem a vnoučatům.
U nás je červenec vždy ve znamení zavařování a v první řadě je to naše oblíbená rybízová marmeláda.
Máme ji rádi nejen na slepovaném lineckém, ale je dobrá i do různých masových rolád, nebo do šťávy pod maso.
Z mletého masa je dobrá jak klasická sekaná, tak i naplněná různými plňkami. Stačí kousek nakrájeného slámu, nějaká ta zeleninka pro pestrost a hned je chutný oběd, nebo studené pohoštění.
Jsme hodně pomazánkoví, tak zkouším připravovat nejrůznější druhy pomazánek. A jak jste na tom vy?
Polévka je grunt, tak si pojďme udělat rychlou z lehce dostupných surovin.
Na dveře pomalu klepe nová úroda rybízu, tak pojďme rychle vytáhnout z mrazáku zbytek loňské zásoby a upečeme si nějakou sladkou dobrotu.
Pro ty, kteří nemají možnost venkovní grilovačky, je tady vhodný receptík na šťavnaté masové bochánky z grilovací pánve.
Někdo má rád pivo do bříška, někdo zase do hrnce a do pekáčku. Já používám tu druhou variantu a u tohoto receptu v černém provedení.
Zeleninové saláty se hodí do každé roční doby a dají se připravit různé druhy. Tady můj dnešní tip.
Moc nám chutnají smažená drůbeží játra. Když se před obalením v trojobalu nechají půl hodinky marinovat v pažitkovém pestu, je to náramná dobrota.
Pokud máte rádi pažitku a máte bohatou úrodu, vyzkoušejte ji na způsob pesta bez oříšků a sýra.
Pomazánkové máslo si nemusíme mazat jen na pečivo. Je dobré do různých buchet, moučníků, ale je také dobré se sezónním ovocem k přípravě zmrzliny.
Když se řekne fazole, okamžitě se mi vybaví salát, který je u nás doma velice oblíbený.
Kdo by neznal sirup z květů černého bezu. Když se použije opravdu velké množství květů, které jsou plné pylu, pak je sirup obzvlášť lahodný a voňavý.
Fazole a plec, to je dobrá věc.
Máme rádi cuketu na všechny možné způsoby. Jeden z nich je marinovaná cuketa smažená v těstíčku.
Když jsme na Pažitce, pojďme si dát něco s pažitkou!
Polévka, která v horkých dnech osvěží a v chladných naopak zahřeje.
Mám moc ráda jakoukoliv rybičkovou pomazánku, a když mě honí mlsná, není co řešit.
Nemáte moc času na vaření a zbyla vám větší porce uvařené rýže z předešlého dne? Stačí přidat pár surovin, které má každá kuchařinka určitě po ruce a do 15 minut je oběd, nebo večeře na stole.
Máte pomalý hrnec, ale nemáte kančí maso? Nezoufejte, stejným způsobem můžete připravit i hovězí, nebo vepřové.
Plněné masové kapsy bývají vděčné jídlo. Můžete měnit náplně a pokaždé máte jiné a pro strávníky chutné překvapení.
Při pohledu na zlatavě osmažené kostičky špeku a mísu salátu se mi vždy vybaví vzpomínka na mou milou babičku.
Nevím, jestli jsem se těšila víc na ten báječný, už tenkrát v domácnostech hodně známý salát, nebo na ochucenou vodu ze salátu, kterou mi nesměl nikdo vypít.
Jestli vám zbudou uvařené brambory z předešlého dne, udělejte si rychlé bramborové knedlíky. Můžete je však také připravit z čerstvě uvařených.
Hovězí kližka a papiňák jsou mé dvě oblíbené věci v kuchyni. Tak pojďme si něco dobrého připravit.
V kuchyni ráda experimentuji a občas používám suroviny, které se na první pohled nemusí každému zamlouvat. Pokud nemáte rádi výslednou lehce navinulou chuť šťávy, tak na podlití použijte červené víno, nebo černé pivo.
Nemáte čas na velké vyvařování a máte prodejnu s masem kousek od domu? Tak to se občas stává i u nás doma a tuhle rychlovku z papiňáku máme často na stole.
Někdy se přihodí, že po uvaření uzeného kolene, nebo jiného uzeného masa zbude větší množství vývaru. Vyzkoušejte z něj rýžovou kaši, doplněnou vyškvařenou slaninkou a zlatavou cibulí.
Když jsem před mnoha lety začínala s touto a mnoha lidí "nepoživatelnou" surovinou, tak jsem ji nechávala pře noc namočenou v mléce. Jednou mi to časově nevyšlo, na chuti to nic nezměnilo a navíc jsem ušetřila čas i peníze za mléko.
V prodejně Lidl mívají občas v nabídce vaflovač ze kterého jsou velice chutné takzvané"ruské ořechy",které se mohou plnit slanou,či sladkou náplní a nebo se po upečení dají křupat jen tak ke skleničce dobrého vínka.
Každý z vás si určitě občas udělá na másle míchaná vejce. Není od věci si pár skořápek uložit stranou a použít je na naplnění ochuceným aspikem.
U nás doma máme rádi polévky s různými druhy zavářek, ať jsou to těstoviny, nebo knedlíčky. Tentokrát jsem vyzkoušela knedlíčky z droždí, zavařené v uzeném vývaru.
Z droždí máme rádi různé pomazánky, ale také knedlíčky, které míváme v zeleninovém, kuřecím, ale i uzeném vývaru. Já knedlíčky dělávám bez vajíčka a jsou moc dobré.
Rychlá a jednoduchá pomazánka z loveckého salámu, kterou si můžete dát s čerstvým pečivem k snídani, svačině či večeři.
Na červené řepě, která je nyní v obchodech hodně k mání, doma dost ujíždíme. Dnes v králičí roládě.
Pokud Valentýna neslavíte, nebo jste to nestihli, nezoufejte. Bude MDŽ, Den matek a Den otců.
Tuto nepečenou chuťovku můžete připravit i během roku, když je sezona červené řepy.
Pomalý hrnec verzus papiňák. Vyzkoušela jsem na domácí hovězí ve vlastní šťávě obě verze. Chuťově jsou k nerozeznání, ale časově je na tuto dobrotu tlakový hrnec úspornější.
Plátek vepřové krkovice na minutku je moc príma bašta, ale dušený na hlávkovém zelí chutná také moc dobře.
Na másle smažený řízek je klasika, která nikdy nezklame. Ale také nám chutnají řízky, které jsou před smažením naložené v marinádě.
Manžel je gulášový, ostatně, který chlap by nebyl. Připravila jsem bezpracný, bez míchání, uvařený v pomalém hrnci.
Ráda připravuji různé pochutiny z drůbežích jater, ale občas sáhnu i po vepřových, jako například v tomto receptu.
Zbyla vám porce uvařených brambor? Použijte ji druhý den na zahuštění libovolné zeleninové, nebo gulášové polévky.
Rádi mlsáte, ale neradi pečete? Netrapte se a připravte rychlou smetanovou dobrotu.
Když je kuchařinka nemocná, nebo nemá čas na větší vyvařování, určitě tato rychlovka bude dobrou inspirací.
Chutná pomazánka na jednohubky, nebo na veku, která ale bude potřebovat kvalitní zapití.
Znám hodně receptů na rillettes v pomalém hrnci. Chtěla jsem vyzkoušet, zdali by to bylo možné zhotovit i za kratší dobu v papiňáku.
Vynechala jsem víno, suroviny jsem si upravila podle sebe a francouzská pomazánka v českém podání se podařila.
Nevím, jak starý tento recept je. Ale suchárky pekávala už moje babička a byly mezi prvními, které rychle zmizely z tácku s cukrovím.
Když se řekne"býčí žlázy", mnohým na kůži naskáčou pupínky. Nebojte se a zkuste uvařit z této lahodné a křehké suroviny.
Potřebujete rychlý oběd, nebo rychlou večeři? Zkuste kotletu, ke které si můžete uvařit brambory, nebo jen přikusovat čerstvé pečivo.
Pomazánek není nikdy dost. Můžete jich připravit nespočet druhů. Dneska například vajíčková...pojďte si nabídnout.
Ráda používám při pečení masa černé pivo. Hezky zabarví šťávu i kůrčičku na mase.
Máte pomalý hrnec, kus hovězího a kytičku čerstvého kopru ze supermarketu? Jestli ano, tak máte nastartováno na fajn oběd.
Když Vám zbude kousek zelné hlávky, nedělejte polévku, ale zkuste ho přidat k rybím filetům.
Máte doma kus krásného svalu z hovězí kližky a zavařené hříbky ve sladkokyselém nálevu?
Jestli ano, nakrmte pomalý hrnec a poté i svou rodinku.
Smetanové dezerty jsou u nás doma v oblibě.Jak sladké,tak i slané.
Dnes vám přináším recept na jednoduchou úpravu krůtího masa s klobásou. My jsme si pochutnali a věřím, že i vy si pochutnáte.
Bramborové placičky můžete použít například jako přílohu, ale klidně poslouží i jako hlavní jídlo. Záleží pouze na vás.
Pokud v mrazáku najdete z léta ještě zbytky rybízu, můžete jej použít do omáčky k vepřovému koleni. Spojení masa, rybízu, černého piva a zázvoru je opravdu moc dobré.
Jestli máte rádi k masu ovocnou, příjemně navinulou chuť šťávy, můžete vyzkoušet tuto minutku.
Nemám ráda extrémy, ale v kuchyni mi nevadí.
Ráda střídám rychlé vaření v papiňáku s pomalým vařením v pomalém hrnci.
Zbylo mi větší množství přílohových šťouchaných brambor, tak jsem z nich připravila chutné plněné krokety.
Dýně Hokkaido je u nás doma již mnoho let ve velké oblibě.
Kromě noků, knedlíků, různých placiček, pomazánek, polévek a omáček ji také velice ráda používám na přípravu sladkých dezertů a jako náplň do sladkého i slaného pečiva...prostě, jsem blázen.
Pokud holdujete cibuli, jistě vás potěší tento recept, ve kterém je ji opravdu hodně.
Už přemýšlíte, čím obohatit studené mísy a jednohubky během vánočních svátků? Vyzkoušejte macerovaná rajčátka.
Vyzkoušejte dát obyčejnou pečenou klasiku do "svátečního" kabátku.
Zbyla vám uvařená brambora a krajíček chleba z předešlého dne? Udělejte si rychlovku, která zasytí.
Šunkofleky nemusí být jen"obyčejná"klasika. Když přidáme navíc ještě jiné, chutné suroviny a malinko pozměníme název, tak to nebude taková nuda.
Máte rádi kombinaci máku a blum (švestek)? Můžete vyzkoušet na suroviny tento nenáročný moučník.
Máte rádi sýry? Jestli ano,můžete vyzkoušet kombinaci sýrů,hříbků a ořechů.
Nebojte se improvizovat s mletým masem. Stačí klasiku mletého mix obměnit ještě o jiný kousek masa a trošku jinou surovinu a zase máte další chutné jídlo, které potěší jak teplé, tak i za studena.
Milujeme pajšl na smetaně, nebo i jinak upravený. Ale ve školní jídelně jsem ho nikdy nejedla, protože když jsem v talíři viděla tu hromadu nevykrájených dýchacích trubic, tak mi bylo nevolno...to jsem našim zalhala a raději jsem byla o hladu.
Ale připravený doma, to je něco jiného. Vyzkoušejte do klasických plíček na smetaně přidat hrubozrnnou hořčici a uvidíte, že i taková nepatrná změna Vám přijde k chuti.
Je tu podzim a s ním sezóna dýní, které mají všestranné využití. Já dnes zkusila připravit lahodnou pomazánku se sýrem cottage.
Pokud máte rádi celer, udělejte si dýňovo-celerovou kaši jako přílohu k masu,nebo jako samostatné jídlo.
Pokud máte rádi dýni a jablka, pak je tento závin pro Vás jak dělaný. Chutná opravdu skvěle.
Máte rádi omáčky? Vyzkoušejte kombinaci dýně Hokaido,jablíček a křenu.
Když máte naložené maso na grilování a selže počasí, tak i z pánve chutná krkovička velice dobře.
Pomazánek není nikdy dost. Pojďme si pochutnat na sýrové s olivami.
Máte rádi krůtí játra? Jestli ano, vyzkoušejte kombinaci s dýní Hokaido.
Máme houbovou sezonu, tak si pojďme smlsnout na Rarášcích z vepřového masa, které navíc ochutíme osmaženými hříbky.
Na játrové knedlíčky do polévky máme jistě každý svůj oblíbený recept.
Moje babička Anička dělávala knedlíčky z hovězích jater, ale já většinou používám vepřová,nebo drůbeží. Jinak ostatní suroviny dávám podle ní a vždy si pochutnáme tak, jako za dětských let u babičky.
Zbylo Vám ještě trochu červeného rybízu a nějaké meruňky? Jestli ano, vyzkoušejte tuto rychlou dobrotu.
Zeleninová rychlovka, která nikdy nezklame.
Květákový mozeček je notoricky známý. Když ho připravíme na slanině, nebo šunce s přidáním lahůdkové cibulky, tak tím nic nepokazíme.
Máte rádi pečená krůtí stehna? Nebojte se zaexperimentovat a vyzkoušejte tuto"klasiku" upéct v chutné marinádě.
Jsme hodně pomazánkoví. Kombinace hermelínu,šunky a rajčátek nám chutnala,tak jsem se o recept přišla podělit.
Máte rádi plněné žampiony?
Když je teplé počasí, honí Vás mlsná a nechcete zapínat troubu, můžete naplněné kloboučky udělat i na sporáku na pánvičce pod pokličkou.
Na klasické smažené brokolici nebo květáku si vždy pochutnáme. Občas udělám změnu a na obalení zeleniny místo strouhanky nadrtím česnekové chipsy. S jogurtovým česnekovým dipem a hromadou nakrájené masité papriky zmizí jídlo z talíře rychlostí blesku.
Manžel je hodně masový a tak se alespoň trochu snažím do jídla vsunout i kousek té zeleninky.
Nastává čas kvetoucího černého bezu. Pojďte ochutnat smažené květy kosmatice ve slaném těstíčku.
V aleji za domem nám po roce začíná kvést "levná" surovina - černý bez.V těstíčku osmažené květy máme rádi ve sladké i slané verzi.Opět se těšíme na slané kefírové těstíčko obohacené o nastrouhanou červenou ředkvičkou.Tu můžeme nahradit nastrouhanou kedlubnou,mrkví, nebo šťavnatým a voňavým celerem.
Máte rádi řeřichu? V pomazánce chutná výborně, tak určitě vyzkoušejte.
Máme rádi špenát. Když je sezona medvědího česneku, dělávám půl na půl se špenátovým protlakem.
Letos byla sklizeň opravdu hojná a tak jsem vyzkoušela špenát jen ze samotného“medvěda“. Místo smetany jsem použila šťávu z masa, které jsem úmyslně připravila tímto stylem. Bylo to poznat a rodince chutnalo.
Nebojíte se v kuchyni experimentovat? Jestli ne,tak vyzkoušejte kombinaci vepřového masa,celeru a pikantní domácí marmelády z červeného rybízu.
Shlédla jsem video od Moniky Růžičkové, kde předvedla úžasný spirálový kráječ na zeleninu a ovoce.
Mě to tak nadchlo, že jsem si na internetu našla kráječ za pro mě přijatelnou cenu, ihned objednala a dnes po doručení zásilky vyzkoušela.
Moničko, díky za báječný tip na vynikajícího pomocníka.
Králičí maso je u nás doma v oblibě. Máme možnost králíčka kupovat přímo z domácího chovu a to je pak parádní masíčko.
Máte rádi luštěniny? Jestli ano,vyzkoušejte čočku trošku jinak.
Honí Vás mlsná a nechcete moc hřešit?Vyzkoušejte netradiční syrovou červenou řepu jako nepečený dezert plný vitamínů.
Divočina je náramná pochoutka. Pokud tento druh masa nemáme,jídlo můžeme připravit i z hovězí kližky a pochutnáme si také.
Máte rádi tvarůžkovou pomazánku? Vyzkoušejte ji trošku netradičně.
Máte rádi různé sulcy a huspeniny? Vyzkoušejte jednu nevšední ze syrové červené řepy.
Chutná Vám celer? Pokud ano, jistě si pochutnáte na tomto kuřátku, které je v kombinace s celerem naprosto geniální.
Karbanátky, na kterých si pochutná i vegetarián. Kombinace růžičkové kapusty a kuskusu Vás jistě mile překvapí.
Již delší dobu jsem nic nepřidávala,tak dnes jen takovou malou rychlovku.Je to sice z vnitřností,ale jídlo je rychlé a nám chutnalo.
Není taštička, jako taštička. Nyní vám přestaví recept z listového těsta, který plním kozím sýrem v kombinaci s rybízem. Nebojte se kombinovat a hlavně si nechte pár kousků bokem, protože nekontrolovatelně mizí ze stolu.
S tataráky na všechny způsoby se obzvláště letos roztrhl pytel. Můžete ochutnat i bezmasé variace, jako je lilkový, dýňový něco z pečené zeleniny. Mno a na řadě jsou houby. Myslím, že si opravdu pochutnáte.
V tomto případě je hovězí roláda připravována v papiňáku. Postup je úplně stejný jako při běžném dušení, jen doba přípravy se trošku protáhne.
Těstovinový rýže, neboli tarhoňa, je skvělá nejen jako příloha, ale skvěle se hodí například do salátů.
Potřebovala jsem nějaký "neotřelý" podklad na obložené chlebíčky a protože mám větší množství hokkaido , tak jsem zaimprovizovala. Pomazánka měla úspěch i bez obložení.
Recepty na Vánoční cukroví není nikdy dost. Pokud jíte rádi slepované cukroví, jste na tom správném profilu.
Pokud holdujete huspeninám, určitě si přijdete na své u tohoto receptu. Ingredience volte dle chuti.
Jakou přílohu k uzenému ocásku zvolíte je pouze na vás, já zvolila pro tentokrát těstoviny.
Pokud si netroufneme na prošpikování masa, nic se neděje, bude stačit osmahnutý špek v základu.
Přidáním jiného druhu zeleniny do základu(mrkev, petržel, celer, nebo cuketa, lilek+kousek mrkvičky a pár stroužků česneku, či jiné k sobě hodící se zeleninové kombinace) pokaždé uvaříme jiné, chutné jídlo, ke kterému můžeme jako přílohu připravit-rýži, těstoviny, knedlíky, nebo brambory. Záleží na tom, jak v závěru“omáčku“dochutíme(sladká smetana, zakysaná smetana) a naředíme na námi požadovanou hustotu.
Vepřové maso připravované v papiňáku s kedlubnou. Pokud nemáte papiňák, nezoufejte, jen se vám doba vaření trochu protáhne.
Býčí žlázy někoho okamžitě odradí a někoho přiláká ze zvědavosti. Nedejte na předsudky! Je to skvělá delikatesa. Můžete je klidně, jako játra nechat hodinu odležet v mléce.
Muffiny můžete péct na tisíc způsobů. Zdá se vám tento recept "podivný"? O to víc vám bude určitě chutnat!
Kdo by si někdy neodřel lokty, nebo kolena. Nám, co by dětem to vždy babička léčila domácí měsíčkovou mastí, která je na suroviny i výrobu opravdu nenáročná.
Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)
Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena
Making by McRAI